Dražba majetku podvodníka Madoffa vynese až miliony dolarů

V New Yorku se prodával v dražbě majetek podvodného finančníka Bernarda Madoffa. Několik set předmětů, které měl Madoff a jeho manželka v osobním vlastnictví, vyneslo přes jeden a půl milionu dolarů. Konečný výnos aukce bude známý za několik dnů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudcovské kladívko | Foto: Comstock Images

„Dražily se věci, které úřady zabavily v letním sídle manželů Madoffových na Long Islandu u New Yorku a přímo v jejich bytě na Manhattanu,“ vysvětlila Jennifer Crainová z federální policejní služby agentuře AFP.

Přehrát

00:00 / 00:00

O dražbu majetku finančníka Bernarda Madoffa se zajímal zpravodaj v USA Vít Pohanka.

Většinou šlo o běžné předměty domácí potřeby. Oblečení, koberce, nádobí a podobně. Ale k mání bylo také mnoho parádních kousků. Zásnubní prsten paní Madoffové vynesl 550 tisíc dolarů, diamantové náušnice 135 tisíc. Hodinky Rolex Bernarda Madoffa se prodaly za 67 a půl tisíce dolarů.

„Na téhle aukci se prodávají také šperky, ale většina nabízených předmětů byla prostě součástí domácnosti Madoffových,“ zdůrazňuje Jason Rziepniewski, zástupce firmy, kterou si úřady najaly. Proto byl výprodej zajímavý hlavně pro sběratele, kteří jsou ochotní zaplatit tisíce dolarů za soupravu prádla Bernarda Madoffa plus košili s monogramem a pantofle.

Madoffův byt na Manhattanu prodaly už dřív úřady za osm milionů dolarů. Za další miliony se prodala jeho jachta, dům na Floridě a další nemovitosti. Očekává se, že včerejší dražba vynese kolem dvou milionů dolarů, i když to nebude oficiálně potvrzené ještě nějakou dobu.

Je ale zřejmé, že ani milionové výnosy uložené do zvláštního fondu nemohou uspokojit nároky podvedených investorů, které Bernard Madoff připravil o desítky miliard dolarů.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme