Drážďanská galerie Albertinum se po šesti letech otevřela návštěvníkům

Po šestileté rekonstrukci proudí do vyhlášené drážďanské galerie Albertinum návštěvníci. Přestavbu galerie, která se může pochlubit jednou z nejcennějších kolekcí obrazů a soch moderního umění 19. a 20. století v Německu, si vyžádala ničivá povodeň v roce 2002. Stoletá voda tehdy zpustošila saskou metropoli podobně jako Prahu a další česká města.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Galerie Albertinum v Drážďanech | Zdroj: ČTK

"Je to teď nejlépe zabezpečené muzeum proti povodním na světě," prohlásila při setkání se zahraničními novináři saská ministryně vědy a kultury Sabine von Schorlemerová.

Saská vláda dala většinu z 51 milionů eur, které renovace a dostavba poničeného Albertina stála. Architekt Volker Staab třítunovou konstrukcí zastřešil původně otevřený centrální dvůr.

Návštěvníci mohou do galerie vstoupit dvěma vchody. Z Brühlovy terasy na nábřeží nebo z náměstí poblíž nově dostavěného kostela Frauenkirche.

Expozice obsahuje díla od Augusta Rodina přes Edgara Degase, Clauda Moneta až po současné umělce.

V Drážďanech věří, že cestu sem najdou i návštěvníci z Čech. „Všechny publikace, všechny knížky budou v češtině i polštině,“ dodává Stephan Adam z úseku komunikace.

Klára Stejskalová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme