VIDEO: Kamery zachytily dva pachatele drážďanské loupeže. Podívejte se, jak se dostali do klenotnice

Nejméně dva zloději v pondělí kolem páté ráno vyloupili drážďanskou klenotnici Grünes Gewölbe (Zelená klenba). Do budovy Rezidenčního zámku, kde jsou sbírky vystaveny, pronikli zloději zamřížovaným oknem. Poté v sále sekyrou rozbili několik vitrín. Odnesli si šperky z 18. století, jejich cenu podle šéfky saských státních sbírek Marion Ackermannové kvůli unikátnosti a historickému významu nelze stanovit.

Drážďany Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na záběrech je vidět, jak nejméně dva lupiči přibíhají do sálu a sekyrou ničí skleněné vitríny. Podle německého deníku Bild byli oba „nápadně malí“. Loupež se stále vyšetřuje, policie zatím nikoho neidentifikovala ani nezadržela.

Není ani jasné, jaké cennosti z klenotnice, ve které jsou uložené historické sbírky německé spolkové země Sasko, zmizely. Z rozbitých vitrín si zloději odnesli jen některé šperky.

„Mnoho předmětů tam naštěstí ještě zůstalo,“ uvedla podle ČTK Ackermannová s tím, že hodnota souboru byla ale zejména v úplnosti. „Je to takřka světové kulturní dědictví. Nikde jinde takovou sbírku klenotů v této podobě, kvalitě a množství nenajdete,“ dodal její kolega Dirk Syndram, který Grünes Gewölbe vede.

dok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme