Policejní pes kazí mafii kšefty s drogami. Neapolská Camorra vypsala odměnu za jeho zabití

Neapolská mafiánská organizace Camorra slíbila finanční odměnu za smrt speciálně vycvičeného psa, který pomáhá policistům vyhledávat drogy, a ohrožuje tak zisky pro organizovaný zločin. Britský deník The Times napsal, že devítiletý teriér plemene Jack Russell během své kariéry u neapolské policie vyčenichal už více než dvě tuny nejrůznějších narkotik. Mafie nyní za jeho smrt nabízí 5000 eur (130 000 korun).

Neapol Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jack Russell teriér (ilustrační foto). | Foto: Ella87 | Zdroj: Pixabay CC0 Creative Commons | CC0 1.0

Teriér jménem Pocho byl původně obyčejným domácím mazlíčkem a jméno dostal od svého prvního majitele - lékaře, který bydlel poblíž neapolského fotbalového stadionu.

Odhalila tuny kokainu a teď jí jde o život. Na fenu Sombru vypsal odměnu vlivný kolumbijský gang

Číst článek

Na něm tehdy jako útočník zářil argentinský hráč Ezequiel Lavezzi, který měl přezdívku Pocho. Lékař ale psa později daroval policii, když zjistil, že jeho syn je alergický na zvířecí srst.

Pocho je nyní jedním z nejúspěšnějších služebních psů, který má mimořádné úspěchy při vyhledávání drog, a členové místních mafiánských klanů se ho proto chtějí zbavit.

Policejnímu teriérovi už se prý snažili podstrčit otrávené žrádlo nebo jeho čich zmást tak, že balíčky s drogami dávali do blízkosti hárajících fen.

Ani jedna taktika ale zatím neměla úspěch - psi jsou totiž cvičení, aby nikdy nevzali žádné jídlo od cizího člověka, a dávají přednost pamlskům od svého pána.

Mezi poslední úspěchy malého policejního vyhledavače drog patří například odhalení zásilky 30 kilogramů kokainu při zátahu v městečku Nocera Inferiore.

Pocho také dokázal vyčenichat menší množství této drogy, které překupníci převáželi v kojenecké lahvi, kde byl kokain místo dětské mléčné výživy v prášku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme