Britská policie propustila zadržené kvůli dronům nad Gatwickem, poblíž letiště našli jeden stroj

Britská policie pustila na svobodu muže a ženu, které vyšetřovatelé spojovali s přelety dronů nad londýnským letištěm Gatwick. Oba prý řádně spolupracovali s policií a s létajícími objekty podle mluvčího policie nemají nic společného. Pátrání po viníkovi dopravního kolapsu na druhém nejrušnějším letišti ve Velké Británii tak pokračuje dál. Jeden poškozený dron našla policie v neděli poblíž letiště, napsal server BBC News.

Londýn (Aktualizováno: 16:17 23. 12. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž a žena, kteří byli zadrženi v souvislosti s přelety dronů nad letištěm Gatwick | Foto: Hannah McKay | Zdroj: Reuters

Letiště Gatwick nabízí v přepočtu jeden a půl milionu korun tomu, kdo by policii nasměroval za pachatelem. Vyšetřování pokračuje dál, řekl Jason Tingley ze sussexské policejní jednotky.

Britská policie zatkla muže a ženu v souvislosti s drony nad Gatwickem, letiště obnovuje běžný provoz

Číst článek

Policie v pátek pozdě večer zatkla 47letého muže a 54letou ženu, oba bydlí ve městě Crawley nedaleko letiště.

Vyšetřovatelé pak prověřovali podezření, že narušili leteckou dopravu a ohrožovali bezpečnost na letišti. Nakonec však došli k závěru, že tyto osoby nemají s nepovolenými lety dronů nic společného.

Tingley v rozhovoru s televizní stanicí Sky News později řekl, že policisté našli poblíž letištního areálu v Horley poškozený dron. „Samozřejmě budeme dělat všechno, co je v našich silách, co se týče forenzního prozkoumání tohoto dronu. To je teď pro nás jasná priorita,“ řekl.

Dispečeři museli kvůli přítomnosti dronů některé lety odříct nebo je přesměrovat na jiné letiště. Celkem se komplikace od středečního večera do pátečního rána dotkly několika set tisíc cestujících.

Krátce byl provoz ze stejného důvodu přerušen i v pátek večer. Letiště na svých stránkách pasažérům vzkazuje, že spoje můžou dál nabírat zpoždění.

#GatwickDrones | Two people arrested in conjunction with the widespread disruption of flights at Gatwick Airport have been released withour charge. Both people have fully co-operated with our enquiries and are no longer suspects socsi.in/W1YyM

12:20 – 23. 12. 2018

219 221

Ondřej Elbel, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme