Rusové v noci zaútočili na Ukrajinu drony. U Kyjeva zemřelo sedm lidí a po dalších se pátrá

Nejméně sedm lidí zemřelo v Kyjevské oblasti při ruském dronovém útoku v noci z úterý na středu. Úřady původně informovaly o čtyřech obětech, bilance ale stoupla poté, co záchranáři vyprostili z trosek poškozené budovy další tři těla. S odvoláním na kyjevskou regionální správu a záchranáře o tom informoval web Ukrajinska pravda.

Kyjev (Aktualizováno: 14:59 22. 3. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náletem ruských dronů těžce poškozená budova v ukrajinském městě Ržiščiv nedaleko Kyjeva

Náletem ruských dronů těžce poškozená budova v ukrajinském městě Ržiščiv nedaleko Kyjeva | Foto: Národní policie Ukrajiny | Zdroj: Reuters

Během noci se Ukrajinským silám podařilo zničit 16 z 21 dronů Šáhed íránské výroby, jimiž v noci z úterý na středu Rusové na Ukrajině útočili, uvedl generální štáb ukrajinské armády. Osm z těchto dronů přitom mířilo na Kyjev. Ruská správa poloostrovu Krym pak obvinila ukrajinské síly z dronového útoku na přístav Sevastopol.

Útok v kyjevské oblasti, který si podle posledních zpráv vyžádal sedm obětí na životech, se odehrál okolo třetí hodiny ranní ve městě Ržiščiv. Podle záchranné služby drony zasáhly dvě patra dvou internátů a také budovu vzdělávacího zařízení.

Ukrajinským silám se naopak podařilo zlikvidovat všech osm bezpilotních letounů, které mířily přímo na Kyjev, uvedla správa hlavního města na sociálních sítích. Informace o tomto vzdušném útoku přišla nedlouho po odjezdu japonského premiéra Fumia Kišidy z hlavního města.

Útok na Sevastopol

Útoku bezpilotních letounů čelil podle ruské správy také Sevastopol na poloostrově Krym, který v roce 2014 v rozporu s mezinárodním právem anektovalo Rusko. Podle gubernátora Michaila Razvožajeva ruské námořnictvo útok odrazilo, zničeny ale byly tři „objekty“, které gubernátor už blíže nespecifikoval.

Ukrajinští námořníci pomohli zachránit ruské jachtaře, velel jim kapitán z Mariupolu

Číst článek

Útok si podle Razvožajeva nevyžádal oběti ani zraněné a ani nepoškodil ruská plavidla. Kyjev se k útoku na poloostrově nepřihlásil. Podle médií byla v souvislosti s útokem v Sevastopolu přerušena civilní doprava v přístavu.

Město je domovskou základnou ruské černomořské flotily. Ruský prezident Vladimir Putin navštívil Krym v sobotu v souvislosti s výročím anexe v roce 2014.

V pondělí otřásly výbuchy krymským železničním uzlem Džankoj. Tam byly podle ukrajinské rozvědky zničeny střely s plochou dráhou letu Kalibr, převážené po železnici zřejmě právě pro lodě černomořské flotily.

Britská rozvědka ve středu ve svém pravidelném hodnocení situace na ukrajinském bojišti uvedla, že ruské síly zřejmě ztrácí sílu u ukrajinského Bachmutu, který se snaží dobýt od loňského června.

ČTK, pj, dno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme