Druhé výročí nepokojů v ukrajinské Oděse poznamenaly výtržnosti

Ukrajinská Oděsa si připomíná druhé výročí drastických střetů mezi proruskými a proukrajinskými fanoušky a aktivisty, které vyústily v tragédii v Domě odborů. V plamenech tam zahynulo téměř 50 lidí a 300 bylo zraněno. Viníci dodnes nebyli potrestáni. Moskva z upálení lidí obvinila ukrajinské nacionalisty. V Oděse proto dnes platí mimořádná bezpečnostní opatření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajina, Oděsa. Střet stoupenců a odpůrců Kyjeva si vyžádal několik desítek obětí. Hlavně v souvislosti s požárem budovy odborů (na snímku) | Zdroj: Reuters

Několik tisíc policistů hlídkuje v centru Oděsy. Pomáhají jim posily z dobrovolnických oddílů. Policisté už zadrželi asi 15 výtržníků.

Ukrajinští aktivisté zablokovali východy z oděského letiště a donutili k odletu dva poslance za proruský Opoziční blok, kteří se chtěli zúčastnit večerní tryzny za oběti tragédie v Domě odborů.

Celkem 38 lidí v něm tehdy uhořelo, deset se zabilo při pokusu zachránit se skokem z okna a šest zemřelo na následky střelných zranění.

V Moskvě dnes několik desítek lidí s dělbuchy a dýmovnicemi zaútočilo na budovu ukrajinského velvyslanectví. Policie některé z nich zadržela.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme