Druhý návrh na obžalobu Mečiara

Vyšetřovatel znovu podal prokurátorovi návrh na obžalobu bývalého slovenského premiéra Vladimíra Mečiara za nezákonné vyplácení odměn členům svého kabinetu. Potvrdila to mluvčí slovenských vyšetřovatelů Magdaléna Krasulová. Bratislavský prokurátor Michal Barila vrátil 6. prosince Mečiarův spis policii na dopracování.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mečiar v letech 1995 až 1998 vyplatil vládě odměny ve výši 13,8 miliónu korun a podle policie o protiprávnosti svého jednání věděl, protože ho na to upozornil Nejvyšší kontrolní úřad. V případě, že soud uzná expremiéra vinným, hrozí mu až desetiletý nepodmíněný trest za zneužití pravomoci veřejného činitele.

Policie v podobném případu nenavrhla vznesení obžaloby na Mečiarova nástupce Mikuláše Dzurindu, který svým ministrům vyplatil odměny ve výši 3,6 miliónu korun. Vyšetřovatel proti nynějšímu premiérovi vůbec nevznesl obvinění, protože si prý nebyl vědom toho, že si počíná nezákonně. Podle slovenských médií ale o protizákonnosti odměňování členů vlády mohl vědět i Dzurinda, jenž byl ministrem dopravy v roce 1994.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme