Polský provozovatel zaznamenal únik v jednom potrubí ropovodu Družba. Příčiny jsou neznámé

Polský provozovatel ropovodu PERN ve středu oznámil, že v úterý večer zjistil únik v jednom potrubí ropovodu Družba, kterým proudí ropa z Ruska do Evropy. Příčiny úniku, který byl detekován zhruba 70 kilometrů od města Plock ve středním Polsku, nejsou v tuto chvíli známy. Jižní větev ropovodu, která přivádí ropu i do České republiky, je podle společnosti PERN v pořádku. Informovala o tom agentura Reuters.

Varšava (Aktualizováno: 8:44 12. 10. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ropovod Družba

Příčiny úniku z ropovodu Družba momentálně nejsou známy | Foto: David W Cerny | Zdroj: Reuters

„V tuto chvíli všechny služby společnosti PERN – technické, provozní, vnitropodnikový hasičský sbor a sekce ochrany životního prostředí – přijímají opatření v souladu s postupy stanovenými pro tento typ situace,“ uvedl provozovatel ropovodu.

Do Česka zase teče ropa ropovodem Družba. Ukrajina obdržela v pátek peníze za tranzit

Číst článek

Ropovod Družba začíná v Rusku na východním břehu Volhy a v Bělorusku se dělí do dvou větví. Severní vede do Polska a do Německa, jižní přes Ukrajinu do Maďarska, na Slovensko a do České republiky. Druhá linie ropovodu a další prvky infrastruktury společnosti PERN fungují normálně, uvedl polský podnik.

V první polovině srpna byly dodávky strategické suroviny ropovodem Družba z Ruska do střední Evropy přerušeny kvůli problému s ruskými platbami za přepravu ropy přes Ukrajinu.

Na počátku června schválila Evropská unie v rámci šestého balíku sankcí za ruskou invazi na Ukrajinu zákaz dovozu většiny ruské ropy od přelomu roku. Z embarga bude dočasně vyřazena přeprava ropy právě ropovodem Družba zásobujícím Česko, Slovensko a Maďarsko.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme