Policie v Dubaji zadržela údajného vůdce drogového gangu a nejhledanějšího muže Nizozemska

Policie v Dubaji zatkla nejhledanějšího muže Nizozemska, který je považován za vůdce drogového gangu. Podle televize Al-Džazíra byl jednačtyřicetiletý Ridouan Taghi zadržen na základě mezinárodního zatykače. Taghiho jméno se objevilo i v souvislosti s případem vraždy právníka, který zastupoval jednoho z obviněných v případu několika vražd v drogovém prostředí.

Dubaj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nizozemská média uvádějí, že byl Taghi zapojen do obchodování s kokainem. (ilustrační foto) | Foto: Národní protidrogová centrála | Zdroj: iROZHLAS.cz

Taghi pochází z Maroka a podle dubajské policie do Spojených arabských emirátů přicestoval na falešný pas i vízum. Ubytoval se v Dubaji a jako asistenty zaměstnal lidi nejrůznějších národností. Nizozemsko a emirát Dubaj nemají mezi sebou dohody o vydávání občanů, ale podle nizozemské televize NOS se vyjednává o převozu Taghiho do Nizozemska.

Podle médií jsou nizozemské úřady pod tlakem od zářijové vraždy právníka Derka Wiersuma. Zastupoval korunního svědka Nabila Bakkaliho v případu pěti vražd a jednoho pokusu o vraždu, které se v Nizozemsku staly v letech 2015 až 2017.

Hlavní podezřelý

Bakkali je v případu jedním z obviněných a policii poskytl svědectví proti dalším lidem výměnou za nižší trest. Za hlavního podezřelého v případu byl označen Taghi, který prostřednictvím svého právníka vzkázal, že je nevinný. Další podezřelí, z nichž 11 je ve vazbě, odmítli vypovídat.

Nizozemská média uvádějí, že byl Taghi zapojen do obchodování s kokainem. Britský The Guardian uvedl, že Nizozemsko je známé tolerancí k marihuaně, letos však amsterdamská radnice přiznala, že má s drogami a kriminálním podsvětím velký problém. Policie po Wiersumově vraždě sdělila, že je to potvrzení faktu, že Nizozemci žijí v narkostátě.

Ridouan Taghi - a man described as one of the most wanted criminals in the Netherlands has been arrested in Dubai aje.io/bhryy

20:50 – 16. 12. 2019

28 69

sot, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme