Duch velkého Mao Ce-tunga se vrací, jeho vnuk se stal generálem

Kariéra vnuka zakladatele komunistické Číny Mao Ce-tunga stoupá. Čtyřicetiletý politik působící v čínské armádě získal hodnost generál-majora. Čína se k symbolu Mao Ce-tunga dodnes hlásí, přestože je tento diktátor obviňován z odpovědnosti za smrt až 70 milionů lidí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Portrét Maa na bráně v Jin-čchuanu,

Portrét Maa na bráně v Jin-čchuanu, | Foto: Robert Mikoláš

Mao Sin-jü, který pracuje ve vojenské akademii, získal hodnost generálmajora v předvečer výročí vzniku Čínské lidové armády.

Podle mluvčího akademie jde o přirozený vývoj vzhledem k Maovým schopnostem a úspěchům. Mao Sin-jü je také znám jako autor řady knih včetně publikace věnované jeho dědovi.

V čínské společnosti se stále traduje, že Mao Ce-tung udělal 70 procent věcí dobře a jen 30 procent špatně.

Přihlásil se k němu i současný čínský prezident Chu Ťin-tao, který si vloni u příležitosti oslav 60. výročí založení ČLR oblékl stejný typ uniformy jaký nosil právě velký vůdce Mao, jehož podobizna dodnes visí na bráně Nebeského klidu v Pekingu.

Robert Mikoláš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme