Duchovnímu otci Al-Kaidy jihovýchodní Asie hrozí trest smrti

Indonéská policie viní radikálního duchovního Abú Bakara Bášira z podpory terorismu. Duchovnímu otci Al-Kaidy jihovýchodní Asie tak hrozí trest smrti. Bášir byl už v minulosti odsouzen za podíl na atentátu na Bali, při kterém v roce 2002 zahynulo 202 převážně zahraničních turistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Abú Bakar Bášir | Foto: AFP

Podle indonéské policie podněcoval Abú Bakar Bášir k terorismu. Vyšetřovatelé ho totiž spojují s výcvikovým táborem islámských radikálů v provincii Aceh, kteří měli připravovat atentáty na prezidenta, velvyslanectví a hotely.

Jednasedmdesátiletý duchovní a zakladatel radikální islámské školy byl zatčen letos v srpnu poté, co bezpečnostní jednotky v rámci celostátního zátahu zadrželi přes sto podezřelých teroristů.

Po zatčení radikální duchovní prohlásil, že Američané se takto snaží překazit jeho boží dílo. Jeho syn pro změnu tvrdí, že Abú Bakr Bašír je nevinný a pouze si plnil své povinnosti, které mu nařizuje islám.

Bášir je označován za duchovního otce extrémistické organizace Džamáa Islamía, která usiluje o vytvoření panislámského státu zahrnujícího Indonésii, Malajsii, Filipíny a Brunej a je napojená na Al-Kaidu.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme