Po otřesu v polském dole zemřel horník. Dalších šestnáct se podařilo zachránit

Jeden horník přišel o život po dnešním otřesu v uhelném dole Bielszowice na jihu Polska. Oznámil to podle agentury Reuters mluvčí společnosti, které důl patří. Dalších 16 horníků podle dřívější zprávy agentury PAP vyvázlo, byť se zraněními.

Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šestnáct havířů se podařilo evakuovat do bezpečí. (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

„Pod zemí bylo 17 horníků, z toho devět utrpělo zranění a jeden zahynul i přes veškeré pokusy probrat jej k životu,“ napsal server wp.pl s tím, že podle nepotvrzených informací je stav tří zraněných vážný.

Na místě jsou připraveny tři vrtulníky letecké záchranné služby. Po jednom z horníků záchranáři prý pátrali dvě hodiny, ale nakonec se jim podařilo najít všechny. Tomasz Glogowski, mluvčí společnosti Polska Grupa Górnicza (PGG), serveru Onet.pl dříve řekl, že 16 horníků se podařilo evakuovat do bezpečí.

Otřes byl zaznamenán po třetí hodině odpolední, podle seismologického střediska měl sílu 2,6 stupně Richterovy škály. Epicentrum se nalézalo asi kilometr pod zemí. V dolu došlo během necelých dvou let k dvěma podobně silným otřesům, poznamenal server wp.pl.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme