Důlní neštěstí ve střední Číně

V kamenouhelném dole ve střední Číně, v provincii Šan-si vybuchl plyn. V podzemí zůstalo uvězněno 187 horníků. Asi po hodině uniklo osmdesát z nich. Oznámila to agentura AP s odvoláním na vládní zdroje.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

těžní věž

těžní věž | Foto: Hornické muzeum Příbram

V státním dole Čen-ťia-šan pracovalo v době exploze, tedy krátce po sedmé místního času, asi dvě stě havířů. Příčinu neštěstí se zatím zjistit nepodařilo. Je známo, že čínské doly patří k těm nejnebezpečnějším na světě.

Ročně v nich při různých nehodách zemřou tisícovky zaměstnanců. Je to důsledek špatných bezpečnostních předpisů a nedostatku vybavení.

Naposledy v říjnu přišlo v důsledku výbuchu o život sto čtyřicet osm horníků v dole v centrální provincii Che-nan. Na vině bylo tehdy rozšiřování šachet. To nebezpečně zvýšilo hladinu důlních plynů.

Julie Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme