Dům pákistánské opoziční vůdkyně obklíčila policie

Demonstrace v Pákistánu přerostly ve velké pouliční boje. Protesty proti téměř týden trvajícímu výjimečnému stavu a zrušení ústavy policie tvrdými zásahy rozehnala. Vůdkyni opozice Bénazír Bhuttové policejní zátarasy zabránily opustit dům a zúčastnit se demonstrace proti prezidentovi Parvízi Mušarafovi, kterou expremiérka svolala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bénazír Bhuttová | Foto: AFP

Policie zasáhla v Islámábádu a v dalších městech i například v Péšáváru u hranic s Afghánistánem za pomoci obušků, slzného plynu a ohlušujících granátů. Po dnešku se zřejmě hodně rozroste počet zadržených, protože protesty nebyly povoleny a jsou v rozporu se stavem nouze, který před týdnem vyhlásil generál Mušaraf.

Předsedkyně nejsilnější opoziční Lidové strany Bénazír Bhuttová, která sama k protestům vyzvala, se marně snažila opustit svůj dům aby se jich mohla osobně zúčastnit. Podle internetového vydání pákistánského deníku Dawn Bhuttová uvedla, že není v domácím vězení, ale prakticky dům nemůže opustit kvůli zátarasům a přibližně třem tisícům policistů.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme