Prokuratura obžalovala ukrajinského kapitána výletní lodě za tragédii na Dunaji s 28 oběťmi

Maďarští prokurátoři obžalovali ukrajinského kapitána lodi Viking Sigyn ze způsobení květnové srážky s výletní lodí na Dunaji. Uvedly to tiskové agentury. Nejtragičtější nehoda na Dunaji za více než půl století si vyžádala 28 životů. Policie 64letého kapitána Jurije C. vyšetřovala kvůli podezření z pochybení, jež vedlo k mnoha úmrtím, a z 35násobného neposkytnutí pomoci. Kapitánův obhájce již dříve odmítl, že by jeho klient chyboval.

Budapešť Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejtragičtější nehoda na Dunaji za více než půl století si vyžádala 28 životů. | Foto: Marko Djurica | Zdroj: Reuters

Mohutná hotelová loď Viking Sigyn v květnu na Dunaji v centru Budapešti narazila do mnohem menšího výletního plavidla Hableány (Mořská panna) s jihokorejskými turisty.

Policie: Za nehodu na Dunaji nese vinu kapitán lodi, která narazila do plavidla s jihokorejskými turisty

Číst článek

Z lidí, kteří se nacházeli na palubě, zemřeli dva maďarští členové posádky a 26 Jihokorejců, přičemž tělo jednoho turisty se dodnes nenašlo.

Podle vyšetřovatelů byl kapitán Viking Sigyn v době nehody v řídící kabině, ale výletní lodě si nevšiml, dokud do ní nevrazil. Kapitán neměl v krvi ani alkohol, ani jiné omamné látky. Lodě se srazily za bouřky, kolem deváté večer.

Mořská panna se po srážce potopila během několika vteřin. Z 35 osob, které byly v tom okamžiku na lodi, přežilo jen sedm lidí. Na palubě plavidla Viking Sigyn se nikomu nic nestalo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme