Durynskému premiéru hrozí obvinění ze zabití z nedbalosti

Těžce zraněného durynského premiéra Dietera Althause zřejmě čeká obvinění ze zabití z nedbalosti. Politik se Nový rok na sjezdovce v rakouských Alpách srazil se slovenskou lyžařkou, která střet nepřežila. První poznatky z vyšetřování ukazují, že vina je na Althausově straně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sjezdovka | Foto: Radim Vaculovič

Podle německých médií by státní zastupitelství v Leobenu mělo politika obžalovat zhruba do měsíce. V Rakousku není v případě smrtelných nehod možné zastavit trestní řízení. Horní hranice trestu pak u zabití z nedbalosti představuje jeden rok nepodmíněně.

Dieter Althaus, který se z děsivé srážky zotavuje na univerzitní klinice v Jeně, zatím není schopen vypovídat. Podle týdeníku Der Spiegel se znalci domnívají, že křesťansko-demokratický politik zahnul na křižovatce dvou sjezdovek do protisvahu a že se s 41letou Beátou Christandlovou srazil čelně.

Rodina usmrcené lyžařky bude po Althausovi žádat odškodnění. Advokát Christandlových Alexander Rehrl odmítl uvést výši požadované částky s tím, že věří v mimosoudní vyrovnání.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme