Důvěra Němců v kancléřku Angelu Merkelovou stoupá

Kancléřka Angela Merkelová se u Němců těší popularitě jako už dlouho ne. Podle nejnovějšího průzkumu pro RTL a Stern se šéfka německé vlády těší nejvyšší popularitě od doby vzniku současné černo-žluté koalice, tedy od nástupu vlády CDU/CSU a FDP před dvěma a půl lety.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kancléřka Angela Merkelová obhajovala plán na záchranu eura před poslanci Spolkového sněmu | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Kancléřku Merkelovou v očích německých voličů nepoškodila ani demise prezidenta Christiana Wulffa, ani fakt, že při nominaci jeho nástupce Joachima Gaucka byla dotlačena ke zdi. Oproti předchozímu průzkumu si u Němců ještě polepšila a před svými případnými konkurenty na kancléřský post ze strany SPD vede o 8 procentních bodů.

Merkelová táhne vzhůru i křesťanské demokraty, CDU/CSU by dnes volilo 38 procent voličů oproti 26 procentům preferujících SPD. Od doby, kdy německá vláda oznámila odchod od jaderné energie, se v preferencích propadají Zelení, kteří se těší přízni 14 procent voličů. Parlamentní volby se v Německu budou konat v příštím roce.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme