Dva anglické Newcastly a omylem dva a půl milionu liber navíc

Někdo na britském ministerstvu pro místní samosprávu v Londýně popletl dva Nové hrady, což jsou dvě anglická města stejného jména, Newcastle, jenže na opačných stranách Anglie. Tato chyba stála poplatníky dva a půl milionu liber a přinesla výsměch centrální byrokracii v médiích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Big Ben | Foto: europa.eu.int

Jeden Newcastle je na anglickém severovýchodě a jmenuje se Newcastle upon Tyne, neboli Nový hrad na řece Týně. Ten druhý je v západní části střední Anglie, v oblasti zvané Potteries, kde v minulosti žilo a pracovalo hodně hrnčířů, anglicky Potters. Ten druhý se jmenuje Newcastle under Lyme, protože leží na řece Lymě, která teče do Lymského zálivu. A tyto dvě města si spletl některý z centrálních byrokratů v Londýně, konkrétně na ministerstvu pro místní samosprávu. I když tato záměna dvou měst vyvolala výsměch v médiích, legrace to příliš velká není. Jde totiž o dva a půl milionu liber, které z Londýna dostala radnice malého města Newcastle under Lyme, ale měl je dostat velký Newscatle upon Tyne, kde žije víc než čtvrt milionu obyvatel.

Šéf samosprávy města nad Lymou pan Simon Tagg odmítá peníze do Londýna vrátit. V rozhovoru pro list Daily Mail prohlásil, že dva a půl milionu liber už bylo přiděleno na konkrétní projekty na zlepšení obchodů v městském centru. Samospráva města nad Lymou považuje peníze z Londýna za výraz uznání své usilovné práce.

Na místě je dodat, že v tomto případě se vlk nažral a koza zůstala celá. Ten druhý Newcastle, nad řekou Týnou totiž dva a půl miliony liber, na které měl nárok, dodatečně dostal. Zatím jen nikoho nenapadlo předepsat příslušnému státnímu úředníkovi, který to zavinil, ty peníze k náhradě.

Milan Kocourek, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme