Dva Češi zemřeli při silničním neštěstí v Rakousku

Dva mrtví čeští řidiči a jeden těžce raněný - to je smutná bilance neštěstí, k němuž došlo v noci na dnešek na silnici A2 jižně od Vídně, poblíž města Pinkafeldu. České občany srazilo projíždějící auto s kempinkovým vozem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvě české dodávky zastavily ze zatím neznámých důvodů v odstavném pruhu dálnice. Oba řidiči vystoupili, aby o něčem jednali. Vzápětí je ale zachytil přijíždějící kempinkový vůz s rodinou Vídeňanů. Češi na místě zemřeli, v campingovém voze byly zraněny tři osoby, z toho dvě děti.

Podle zpravodajky Radiožurnálu v Rakousku Marie Woodhamsové nejsou přesné příčiny tragické nehody zatím známy. Rakouskou řidičku policie předběžně obvinila z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti, ale podrobnosti se stále vyšetřují. Je pravděpodobné, že zaparkované dodávky českých řidičů přehlédla, a je také možné, že oni na vozovku neumístili výstražný trojúhelník. Čech, který při nehodě utrpěl těžké zranění, je podle lékařů v ohrožení života.

Marie Woodhamsová, Lenka Kabrhelová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme