Dva divočáci řádili na severu Německa. Jeden z nich zaútočil na ředitele banky. Zvíře zastřelil až myslivec

Čtyři zraněné si v pátek vyžádaly útoky dvou divokých prasat, která pronikla do centra města Heide na severu Německa. Jeden z kanců dokonce vnikl i do místní banky a do obchodu s brýlemi, informovala o tom agentura DPA. Jedno zvíře ve městě zastřelil místní myslivec, druhé uteklo.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V centru severoněmeckého města zranili divočáci čtyři lidi. (Ilustrační snímek) | Foto: Nick Karvounis | Zdroj: Fotobanka Unsplash

Obyvatele města s 25 tisíci obyvateli v německé spolkové zemi Šlesvicko-Holštýnsko dvojice divokých prasat v centru překvapila v pátek ráno. Policie obyvatele Heide okamžitě varovala, aby se vyhnuli centru. Ty, kteří se v něm nacházeli, vyzvala, aby nevycházeli na ulici.

Jedno zvíře během úprku městem proniklo dokonce do banky v centru a na nohou zde zranilo jejího ředitele. Krátce předtím vběhlo i do jedné z místních optik a napáchalo značné materiální škody. Lehká až středně těžká zranění utrpěli čtyři lidé. Jednomu z nich kanec ukousnul část prstu.

Divočáci se podle policie do města dostali zřejmě poté, co je stroje při sklizni vyhnaly z kukuřičného pole.

Sedmdesátikilového kance, který řádil v bance, zastřelil jeden z místních myslivců. Další zvíře později z města samo uteklo.

„Nikdy jsem si nemyslel, že u nás někdy bude hrozit takové nebezpečí,“ komentoval útok prasat starosta Heide Ulf Stecher.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme