Dva divočáci řádili na severu Německa. Jeden z nich zaútočil na ředitele banky. Zvíře zastřelil až myslivec

Čtyři zraněné si v pátek vyžádaly útoky dvou divokých prasat, která pronikla do centra města Heide na severu Německa. Jeden z kanců dokonce vnikl i do místní banky a do obchodu s brýlemi, informovala o tom agentura DPA. Jedno zvíře ve městě zastřelil místní myslivec, druhé uteklo.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V centru severoněmeckého města zranili divočáci čtyři lidi. (Ilustrační snímek) | Foto: Nick Karvounis | Zdroj: Fotobanka Unsplash

Obyvatele města s 25 tisíci obyvateli v německé spolkové zemi Šlesvicko-Holštýnsko dvojice divokých prasat v centru překvapila v pátek ráno. Policie obyvatele Heide okamžitě varovala, aby se vyhnuli centru. Ty, kteří se v něm nacházeli, vyzvala, aby nevycházeli na ulici.

Jedno zvíře během úprku městem proniklo dokonce do banky v centru a na nohou zde zranilo jejího ředitele. Krátce předtím vběhlo i do jedné z místních optik a napáchalo značné materiální škody. Lehká až středně těžká zranění utrpěli čtyři lidé. Jednomu z nich kanec ukousnul část prstu.

Divočáci se podle policie do města dostali zřejmě poté, co je stroje při sklizni vyhnaly z kukuřičného pole.

Sedmdesátikilového kance, který řádil v bance, zastřelil jeden z místních myslivců. Další zvíře později z města samo uteklo.

„Nikdy jsem si nemyslel, že u nás někdy bude hrozit takové nebezpečí,“ komentoval útok prasat starosta Heide Ulf Stecher.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme