Dva egyptští policisté jsou podezřelí, že při výslechu ubili zadrženého právníka

Dvojice egyptských policejních vyšetřovatelů čelí podezření, že ubila k smrti vyslýchaného právníka. Prokuratura nařídila policisty zadržet a případ vyšetřit. Právník Karím Hamdí obviněný z protivládního násilí a držení automatické zbraně zemřel ve středu krátce po výslechu na policejní stanici. Egyptský právnický syndikát viní z jeho smrti právě vyšetřující policisty.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Egyptská policie může zatknout jakékoli novináře, kteří budou natáčet názory lidí blízkých hnutí Muslimského bratrstva

Egyptská policie může zatknout jakékoli novináře, kteří budou natáčet názory lidí blízkých hnutí Muslimského bratrstva | Zdroj: Reuters

Podle předběžného vyšetřování byl právník před výslechem na policejní stanici v dobrém zdravotním stavu. Lékařská zpráva označila za příčinu úmrtí krvácení do mozku. Hamdí měl také zpřerážená žebra.

Loni zemřel na stejné policejní stanici na podobná zranění jiný vyslýchaný muž. Brutalita policie byla jednou z příčin protestů proti Mubárakovu režimu před čtyřmi lety a i nyní kvůli ní vyšli lidé do ulic.

„Lidé si musí uvědomit, že se minulý režim vrátil, a to divokým způsobem. Případ se netýká jen jednoho právníka. Týká se všech lidí, týká se systému, který se nezměnil,“ poznamenal jeden z účastníků protestu právníků proti smrti jejich kolegy.

Štěpán Macháček, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme