Dva francouzští agenti stále zůstávají v zajetí somálských ozbrojenců

Osud dvou Francouzů, unesených v somálském Mogadišu, zůstává stále nejistý. Podle posledních informací si muže rozebraly dvě islámské povstalecké skupiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Somálsko - území

Somálsko - území

Zajatí Francouzi byli příslušníci tajných služeb a v Mogadišu připravovali výcvik asi pěti set somálských vládních vojáků. V současnosti jsou v rukou dvou militantních organizací, které se o ně přetahují. Agenti byli v Mogadišu údajně akreditováni jako novináři. Francouzská vláda to ale zatím popírá.

Každá ze skupin si zatím ponechala jednoho z agentů. Francouzská vláda už obdržela požadavek výkupného, i když podle některých informací požaduje jedna ze zmíněných dvou islámských povstaleckých skupin smrt unesených Francouzů.

Somálsko, zmítané vnitropolitickými boji, navíc nekontroluje své pobřežní a sousedící mezinárodní vody, kde místní piráti soustavně berou do zajetí okoloplující lodě i s jejich posádkami.

Přečtěte si také:
Piráti v Indickém oceánu neúspěšně zaútočili na německou zaoceánskou loď
Evropská komise vyzvala rybářské lodě v Indickém oceánu k ostražitosti
Svět se bude skládat na pomoc pro Somálsko
Francie zneškodnila v Indickém oceánu velitelskou loď pirátů
Kapitán lodi unesené somálskými piráty je na svobodě

Jan Šmíd, Lukáš Vincourek, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme