Dva francouzští ministři rezignovali. Zneužili státní peníze

Ve Francii rezignovali dva členové vlády. Jeden kvůli tomu, že si za státní peníze koupil doutníky v ceně 12 000 eur. Druhý létal drahým soukromým tryskáčem a rozšiřoval svůj dům u Saint Tropez na základě pochybného stavebního povolení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nicolas Sarkozy | Foto: The Council of the European Union

Obě demise francouzský president přijal. Když se informace o neúsporném hospodaření s veřejnými penězi dostala na veřejnost, oznámil president Sarkozy, že z chování ministrů do několika týdnů vyvodí důsledky. Alain Joyndet a Christian Blanc nečekali a rezignovali sami.

Jeden byl státním tajemníkem pro spolupráci a Frankofonii, druhý státním tajemníkem pro rozvoj tzv. Velké Paříže. Nešlo tedy o klíčové členové kabinetu. Opozice vládu proto kritizuje, že tím chce jen odvést pozornost od opravdové aféry. Nynější ministr práce Eric Woerth, který má být tváří důchodové reformy, je podezřelý, že věděl o daňových únicích jedné z nejbohatších žen Evropy Liliane Bettencourtové, dědičky firmy L´Oreal.

Jan Pokorný, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme