Dva lidé zahynuli při útoku v jihoruském Dagestánu

Jihoruský Dagestán hlásí další sebevražedný útok. Atentátník zabil příslušníka policie, dalšího policistu nálož zranila. Násilí je v převážně muslimských regionech severního Kavkazu téměř na denním pořádku. Jen v sobotu zahynulo v Dagestánu při ozbrojených střetech devět lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruské bezpečnostní síly v Dagestánu. | Zdroj: Reuters

Jak s odvoláním na policejní zdroje informují ruská média, atentátník odpálil nálož na jedné z křižovatek v hlavním městě regionu Machačkale, když se policisté snažili zkontrolovat jeho dokumenty. Kromě policisty zahynul i atentátník, který měl výbušniny připevněné na těle.

Zprávy o pokračujícím násilí přicházejí ze severokavkazských republik, kde povstalci usilují o vytvoření islámského státu, prakticky každý den. Dagestán je v současnosti považován za místo nejintenzivnějšího odporu, v sobotu tam zahynulo při ozbrojených střetech devět lidí.

Střety ale sílí i v Kabardsko-Balkarské republice, kde ruské bezpečnostní síly podle agentur zabily čtyři ozbrojence. Ti údajně měli v regionu připravovat teroristické útoky. Mezi zabitými povstalci byl podle policie i organizátor vraždy hlavy republikové muslimské správy z loňského roku.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme