Dva muži v Turecku dostali pokutu za pití piva

Turečtí policisté pokutovali dva muže za opilost na veřejnosti i přesto, že jim při kontrole naměřili minimální množství alkoholu v krvi, které nepřekročilo ani limit pro řízení auta. Pokutovaní muži se obrátili na média s tím, že celý zásah byl šikanou policejní hlídky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vánoční nákupy na novoroční oslavy v Turecku | Foto: Julie Urbišová

Podle jejich vlastního popisu si koupili pivo v malém stánku a šli si sednout do amfiteátru v antalijském přístavu, což je velmi oblíbené místo mezi místními lidmi. Celkem bylo okolo dalších dvacet lidí.

Po několika minutách přišla policejní hlídka, chtěla po všech doklady a všechny také vyzvala k měření alkoholu v krvi. Ti, kteří měření na místě odmítli, potom policisté odvezli do nemocnice na odběr krve.

Přehrát

00:00 / 00:00

Spolupracovnice Českého rozhlasu v Turecku Julie Urbišová mluví o případu pokuty za pití piva v Odpoledním Radiožurnálu.mp3

Dvěma mužům, kteří se pak svěřili médiím, pak policie dala pokutu ve výši přibližně osmi set korun. Pokutu dostali podle policie za to, že se opilí pohybovali na veřejném prostranství, přestože zjevně opilí nebyli.

Muži potom popsali chování policie jako velmi arogantní. Celou epizodu si vysvětlili jako jasnou šikanu. Na média se obrátili proto, aby upozornili na to, co se v Turecku čím dál častěji děje.

Turecká vláda nedávno schválila balíček zákonů omezující prodej alkoholu a turecká veřejnost si tyto kroky vykládá jako nenápadnou cestu k větší islamizaci země.

Zásah policie se vyšetřuje. Muži se obrátili na vyšší místa a požadují vrácení peněz. Nedávno kvůli podobnému chování byli v Ankaře propuštěni čtyři policisté.

Michaela van Erne, Julie Urbišová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme