Dva Palestinci stříleli v nákupním centru v Tel Avivu, zabili čtyři lidi

Při střelbě v Tel Avivu zemřeli dnes večer čtyři lidé, dalších šest bylo během útoku v místním nákupním centru zraněno, sdělila policie. Střelci byli dva Palestinci z oblasti Hebronu, kteří byli na izraelském území nelegálně. Oba policie zpacifikovala, jeden z nich je zraněný v nemocnici a druhý ve vazbě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelští policisté ohledávají místo útoku | Zdroj: ČTK

Útok měli podle policejní mluvčí na svědomí dva členové jedné rodiny, o jejichž plánech neměla policie ani tajné služby žádné informace.

Podle listu Haarec stříleli muži na dvou blízkých místech v kryté tržnici Sarona Market a v její těsné blízkosti. K jednomu z útoků došlo před místní restaurací, které bývají navečer naplněny lidmi.

Policisté prohledali oblast, žádného dalšího komplice útočníků však nenašli.

Pět zraněných bylo převezeno do dvou místních nemocnic, jejich zranění jsou lehce až středně vážná a žádný není v přímém ohrožení života.

Premiér Benjamin Netanjahu, který těsně po útoku dorazil na telavivské letiště cestou z návštěvy Moskvy, ihned po příletu svolal krizovou schůzku šéfů silových ministerstev a bezpečnostních složek.

V Izraeli během posledních osmi měsíců zemřelo při palestinských útocích na 30 lidí. Za stejnou dobu zabili Izraelci asi 200 Palestinců, které většinou označili za původce útoků.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme