Dva Palestinci zemřeli po pokusu zaútočit na Izraelce na Západním břehu Jordánu

Na palestinském Západním břehu Jordánu zemřeli dva Palestinci, kteří se pokusili zaútočit na židovské osadníky. Po dvou dalších útocích u Nábulusu a východně od Jeruzaléma je zraněných pět Izraelců. Premiér Benjamin Netanjahu útoky odsoudil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelská policie na místě útoku ve městě Rišon LeCijón | Zdroj: Reuters

Incident východně od Jeruzaléma popsal mluvčí izraelské policie.

„Palestinský taxikář najel svým vozem do izraelského auta. Jeden člověk byl raněn. Útočník pak vystoupil a pokusil se pobodat další Izraelce. Ti teroristu zastřelili."

Při druhém útoku u Nábulusu chtěla mladá Palestinka pobodat dvě ženy, než ji přejel a zabil prominentní židovský osadník.

V posledních dnech je to nejméně pátý palestinský útok na Západním břehu a v Izraeli, po kterých od čtvrtka zemřelo celkem 7 lidí.

Kvůli údajnému podněcování násilí Izrael v sobotu po zásahu v Hebronu ukončil vysílání palestinské rozhlasové stanice Chalíl.

Od září při násilnostech zemřelo přes 80 Palestinců a více než 16 Izraelců. Nepokoje vyvolaly spory o Chrámovou horu v Jeruzalémě, podle Palestinců jsou výsledkem izraelské okupace.

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme