Dva polští důstojníci jsou podezřelí ze zpronevěry v Iráku

Polští celníci našli u dvou polských vojáků vracejících se z mise v Iráku 90 tisíc dolarů v hotovosti. To je mnohem více, než si za dobu služby mohli vydělat. Vojenská prokuratura oba důstojníky obvinila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

polští výsadkáři | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Důstojníci zatím nedokázali vysvětlit původ peněz, které u nich celníci našli 7. února na letišti ve Wroclavi. Podle Polské tiskové agentury měli v Iráku přístup k penězům, určeným na potraviny a humanitární účely. Ministerstvo obrany zdůrazňuje, že pokud se podezření potvrdí, půjde o výjimečný případ - příslušníci zahraničních misí se vyznačují vysokým stupněm vojenské morálky.

List Žycie Warszawy ale připomíná, že koncem 90. let se skupina polských vojáků pokusila propašovat z Balkánu narkotika, důmyslně ukrytá v obrněných transportérech. Před několika měsíci byli na Golanských výšinách v Izraeli zadrženi dva polští vojáci, kteří pašovali alkohol a cigarety do Sýrie.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme