Dva polští důstojníci jsou podezřelí ze zpronevěry v Iráku

Polští celníci našli u dvou polských vojáků vracejících se z mise v Iráku 90 tisíc dolarů v hotovosti. To je mnohem více, než si za dobu služby mohli vydělat. Vojenská prokuratura oba důstojníky obvinila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

polští výsadkáři | Foto: Pavel Novák

Důstojníci zatím nedokázali vysvětlit původ peněz, které u nich celníci našli 7. února na letišti ve Wroclavi. Podle Polské tiskové agentury měli v Iráku přístup k penězům, určeným na potraviny a humanitární účely. Ministerstvo obrany zdůrazňuje, že pokud se podezření potvrdí, půjde o výjimečný případ - příslušníci zahraničních misí se vyznačují vysokým stupněm vojenské morálky.

List Žycie Warszawy ale připomíná, že koncem 90. let se skupina polských vojáků pokusila propašovat z Balkánu narkotika, důmyslně ukrytá v obrněných transportérech. Před několika měsíci byli na Golanských výšinách v Izraeli zadrženi dva polští vojáci, kteří pašovali alkohol a cigarety do Sýrie.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme