Dva poštovní úředníci z Washingtonu zemřeli na antrax

Dva zaměstnanci poštovních služeb Spojených států, kteří třídili zásilky pro Kapitol, dnes zemřeli ve Washingtonu. Tamní úřady nyní zjišťují, zda příčinou jejich úmrtí byl plicní antrax. Smrtící bakterie sněti slezinné byly zjištěny u dalších dvou úředníků poštovní pobočky v Brentwoodu, úřady mají obavy z nákazy antraxem u dalších devíti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zaměstnankyně pošty | Zdroj: ČTK

Smrt dvou zaměstnanců pošty oznámil šéf zdravotního odboru města Washington Ivan Walks. Podle jeho slov u jednoho ze zemřelých úředníků předběžný test na antrax odhalil podezřelé skutečnosti a okolnosti smrti druhého z nich byly "velmi podezřelé". Přesnou příčinu úmrtí určí výsledky probíhajících laboratorních testů, lékaři ale mají podezření na plicní antrax.

Poštovní pobočka v Brentwoodu ve Washingtonu má celkem na 2000 zaměstnanců, kteří jsou testováni na antrax. Nakažení zaměstnanci pracovali v třídírně zásilek, kudy podle vyšetřovatelů zžejmě prošel dopis určený senátorovi Dashleovi, který obsahoval bakterie antraxu. Zaměstnanci pošty si stěžují, že zatímco pracovníci Kongresu byli testováni na antrax okamžitě, pracovníci pošt začali být testováni až teď. Plicní forma této infekční nemoci je podstatně nebezpečnější než kožní. Na plicní formu zemřel nedávno jeden muž na Floridě.

Olga Krupauerová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme