Dva roky vězení a čtyři podmínky, na Korsice padl verdikt v případu rvačky mezi místními a uprchlíky

V korsické Bastii v noci padl rozsudek v případu rvačky na pláži mezi místními obyvateli a rodinami uprchlíků. Hlavní agresor incidentu odešel od soudu s dvouletým trestem odnětí svobody, další čtyři účastníci rvačky dostali podmínku. Soudní spor, který je vnímán jako konflikt mezi běženci a místními obyvateli, provázel obrovský zájem veřejnosti. Přímo před budovou čekaly stovky lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud v případu rvačky mezi místními a uprchlíky na Korsice provázel obrovský zájem veřejnosti | Foto: Jan Šmíd

Mustapha Benhaddou, který zaútočil na pláži nedaleko městečka Sisco na severu ostrova harpunou a byl obviněn z pokusu o vraždu s použitím zbraně, půjde na dva roky do vězení. Jeho obětí byl bývalý legionář českého původu Jiří Neumann, který bránil svého syna a vyvázl s lehkým zraněním.

S podmíněnými tresty pak odešli další obžalovaní, včetně dvou mužů ze Sisca, kteří se podíleli i na zapálení tří aut rodin přistěhovalců.

Oba místní přišly podpořit stovky lidí, mnozí zároveň přispěli do sbírky organizované na zaplacení soudních výloh pro oba muže.

Hlavní příčinou bitky byla snaha jedenáctičlenné marocké rodiny zabrat si část pláže pro sebe. To se nelíbilo některým mladíkům, kteří si začali fotit ženy v burkách. Tři muži z přistěhovalecké rodiny mladé chlapce napadli. Na pomoc jim přispěchali rodiče a obyvatelé Sisca. Nakonec se strhla velká mela, které se účastnilo sto lidí, a jejím výsledkem byla tři zapálená auta nově příchozích.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme