Dva ruští generálové zemřeli při výbuchu vrtulníku v Čečensku

Nad územím Čečenska se zřítil ruský vrtulník. Na jeho palubě byli vysoce postavení představitelé ruského ministerstva vnitra a federálních ozbrojených sil. Jak uvádí moskevský zpravodaj Českého rozhlasu Petr Voldán, vrtulník byl údajně zasažen raketou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vrtulník Mi-8 | Foto: Armáda ČR
Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Voldán o výbuchu vrtulníku

Poslední zprávy z Čečenska mluví o tom, že katastrofu vrtulníku MI8 způsobil výbuch zapříčiněný zásahem rakety vypálené ze země. Přesnější informace o místu, odkud byl útok veden zatím známy nejsou. Jak uvádějí ruské agentury, zahynulo při katastrofě nejméně 11 lidí včetně dvou generálů ruského ministerstva vnitra. Aparát Sergeje Jastřembského, pomocníka prezidenta Putina útok potvrdil s tím, že počet obětí je nadále v šetření. Kreml ale potvrzuje, že mezi oběťmi katastrofy vrtulníku na čečenském území jsou také náměstek ministra vnitra Ruské federace, náčelník hlavní správy pro jižní federální okruh generálplukovník Michajl Ručenko a zástupce velitele vojsk Nikolaj Garidov.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme