Dva týdny po oldhamských násilnostech nepokoje v Leedsu

V anglickém Leedsu byl po nočních nepokojích obnoven klid. Asi 300 mladíků tam zápalnými náložemi zaútočilo na auta, obchody a policisty, kteří se snažili nastolit pořádek. Nejméně čtyři osoby byly zadrženy, dva policisté a dva novináři byli zraněni. Mladíci zdemolovali 25 aut a vypálili jeden obchod. Potyčky vyvolalo zatčení jednoho Asiata před dvěma dny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nepokojů se údajně zúčastnili převážně výrostci asijského původu. Policie však s touto verzí původu nepokojů nesouhlasí. Mluvčí policie oznámil, že pravá příčina dosud není známa, a označil nepokoje za dobře připravený útok na policii. K potížím v Leedsu došlo necelé dva týdny po rasových násilnostech v Oldhamu u Manchesteru. I tentokrát v Leedsu házeli výtržníci cihly na příslušníky pořádkové policie a trvalo několik hodin, než se policistům zdařilo obnovit klid. Zatčeny byly zatím 4 osoby a vyšetřování začalo okamžitě. Podle dosud nepotvrzených zpráv někteří výtržníci z těch, kteří nepokoje zosnovali, přijeli do Leedsu z Oldhamu.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme