Dva týdny po oldhamských násilnostech nepokoje v Leedsu

V anglickém Leedsu byl po nočních nepokojích obnoven klid. Asi 300 mladíků tam zápalnými náložemi zaútočilo na auta, obchody a policisty, kteří se snažili nastolit pořádek. Nejméně čtyři osoby byly zadrženy, dva policisté a dva novináři byli zraněni. Mladíci zdemolovali 25 aut a vypálili jeden obchod. Potyčky vyvolalo zatčení jednoho Asiata před dvěma dny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nepokojů se údajně zúčastnili převážně výrostci asijského původu. Policie však s touto verzí původu nepokojů nesouhlasí. Mluvčí policie oznámil, že pravá příčina dosud není známa, a označil nepokoje za dobře připravený útok na policii. K potížím v Leedsu došlo necelé dva týdny po rasových násilnostech v Oldhamu u Manchesteru. I tentokrát v Leedsu házeli výtržníci cihly na příslušníky pořádkové policie a trvalo několik hodin, než se policistům zdařilo obnovit klid. Zatčeny byly zatím 4 osoby a vyšetřování začalo okamžitě. Podle dosud nepotvrzených zpráv někteří výtržníci z těch, kteří nepokoje zosnovali, přijeli do Leedsu z Oldhamu.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme