Dva útočníci z Paříže jsou stále na útěku. Policie našla vůz a hotel, kde bydleli

Francouzským úřadům se zatím nepodařilo dopadnout dvojici mužů, která se podílela na páteční teroristické akci v Paříži. Vyšetřovatelé zjistili, že si před útokem pronajali dva pokoje na severu a jihu Paříže. Našli také černé Clio s belgickou poznávací značkou, které jim zřejmě patřilo. V ulicích francouzských měst je stále 115 tisíc vojáků a četníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzská policie nalézla vůz, který zřejmě patřil útočníkům (ilsutrační foto) | Zdroj: ČTK

Francouzská policie dnes zasahovala v osmnáctém pařížském obvodu nedaleko místa, kde našla vůz, který zřejmě patřil teroristům. Zatím jisté, kolik lidí při zásahu zatkla.

Vyšetřovatelé oznámili, že našli hotel, kde teroristé strávili poslední dvě noci před útokem. Jde o hotel na jihu Paříže v Alfortville.

Francie kvůli terorismu požádala o pomoc ostatní země Evropské unie

Číst článek

Podle policie je možné, že se dvojice mužů již nenachází na francouzském území.

Ministr sportu Patrick Kanner dnes odmítl, že by Francie mohla zrušit pořádání evropského fotbalového šampionátu v příštím roce. „Bezpečnostní opatření budou přísnější, ale hrát se bude,“ uvedl ministr.

Jedna ze stop po útočnících vede také do Německa. Speciální zásahová jednotka dnes v Alsdorfu u Cách zadržela nejméně 5 osob.

Dopoledne policie dopadla dvě ženy a jednoho muže, odpoledne další dvě osoby. Jejich totožnost zatím nezveřejnila. Zadržení jsou na policejním prezidiu v Cáchách, kde probíhají výslechy. Podle informací německých médií se jedná o cizí státní příslušníky.

Teroristické útoky ve Francii | Foto: ČTK

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme