Dva výbuchy v Grozném: přes 40 mrtvých

Na více jak čtyři desítky vzrostl počet obětí pátečního sebevražedného atentátu v čečenském hlavním městě Grozném. Terčem útoku se staly budovy promoskevské čečenské vlády. Asi stovka lidí utrpěla zranění. Atentátníci nálože odpálili ve dvou automobilech v těsné blízkosti objektu, který je zcela zničen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výbuch v Grozném | Foto: ČTK/AP

Jak uvádí zpravodaj Českého rozhlasu v Rusku Petr Voldán, pachatelé k atentátu využili nákladní vůz Ural a další auto. Oba vozy poté, co prorazily zátarasy u vládního areálu, explodovaly v bezprostřední blízkosti budovy, kterou výbuch naprosto zničil. Poškozeny jsou i budovy prokuratury, banky a federální bezpečnostní služby.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Voldán o teroristickém útoku v Grozném

Televize NTV odvysílala záběry omráčených a krvácejících lidí, kteří klopýtali ze sutin. Při útoku prý nepřišel o život nikdo z nejvyšších představitelů promoskevské čečenské vlády - v době atentátu se v budově nenacházel ani muž číslo jedna správy Čečenské republiky Achmat Kadyrov, ani předseda čečenské vlády Michail Babič. Oběti jsou hlavně z řad pracovníků administrativy a vojáků.

Proruské čečenské úřady obviňují z dnešního sebevražedného atentátu centru Grozného Moskvou neuznávaného čečenského prezidenta Aslana Maschadova.

Markéta Kaclová, Petr Voldán, Marika Táborská, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme