Dvacet Angličanů projelo Eurotunelem nechtěně tam i zpět

Ke kuriózní situaci došlo v tunelu pod kanálem La Manche mezi Anglií a Francií. Místo toho, aby vystoupili ve francouzském Calais, jelo dvacet Angličanů ve vlaku pod mořem zase zpátky do britského Folkestonu. Neotevřeli jim totiž dveře.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rychlovlak ICE

Rychlovlak ICE | Foto: Marek Kuchařík | Zdroj: Český rozhlas

Stalo se to ve vlaku, který převáží Eurotunelem automobily s jejich posádkami. Když souprava zastavila v Calais, dveře posledních dvou vagónů se neotevřely, protože si strojvedoucím mysleli, že jsou prázdné. Jenže ve vlaku bylo sedm aut s lidmi, kteří se nedobrovolně vydali na zpáteční cestu do Folkstonu.

Když provozovatel Eurotunelu zjistil, co se stalo, zařídil bezplatnou přepravu těchto dvaceti cestujících znovu na francouzský břeh kanálu La Manche. Eurotunel měří 50 km, z toho 30 km vede pod mořským dnem. Na jeho koncích - ve Folkostonu a Calais jsou velké terminály, kde je možné najet do vagónů s automobily.

Jan Pokorný, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme