Dvacet hektarů Slovenského ráje stále hoří

Oheň už dosáhl přímo do rezervace Velký Sokol, která je ale nepřístupná, a tak záchranáři zatím nechávají její osud v rukou přírody. Kvůli silnému větru nehasí ani dva vrtulníky. Aktivně postupují hasiči proti druhému menšímu požáru v lokalitě Červené skály.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasiči | Foto: Jan Rosenauer

Pět desítek hasičů postupuje do prudkého kopce, natahují hadice a staví v lese provizorní nádrže. Do těch přečerpávají vodu a postupně se tak přibližují k hořícímu hřebenu. Z poslední nádrže pak každý muž nabere do speciálního vaku na zádech 20 litrů vody, kterou pak rozprašuje v terénu.

Úmorná dřina v extrémních podmínkách přináší úspěchy, požár se v Červených skalách už nešíří. Dva vrtulníky zůstávají na louce pod lesem a když se vítr utiší, vzlétnou do akce.

Dnes už to ale podle záchranářů zřejmě nebude. V případě potřeby přislíbil ministr obrany i třetí stroj. Obyvatelé a turisté v oblasti zůstávají mimo ohrožení.

Milan Kopp, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme