Dvanáct lidí zahynulo během voleb v Afghánistánu

Útoky Talibanců, oběti na životech a falešné volební průkazy, takové byly parlamentní volby v Afghanistánu. Hlasování, považované za zkoušku demokracie a schopnosti vlády bojovat s korupcí, se ale radikálům výrazně narušit nepodařilo.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ženy ve volební místnosti v Afghánistánu.jpg

Ženy ve volební místnosti v Afghánistánu.jpg | Zdroj: ČTK

Během voleb přišlo o život dvanáct lidí. První útok se odehrál v Kábulu ještě před otevřením volebních místností. Raketa dopadla do centra hlavního města.

Následovaly útoky v dalších městech na východě a jihu země. Celkem jich ale bylo o třetinu méně než během loňských prezidentských voleb.

Po celé zemi se voleb zúčastnilo přibližně 32 procent voličů. V druhých parlamentní volbách od pádu Talibanu usilovalo o 249 parlamentních křesel na 2500 kandidátů. Celkem 68 mandátů by mělo připadnout ženám.

Jaromír Marek, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme