Dvanáct raněných na Blízkém Východě

Několikahodinová noční přestřelka u Betlému na západním břehu Jordánu si vyžádala 12 raněných, z nichž dva jsou ve vážném stavu. Oznámily to palestinské nemocniční zdroje. Izraelští vojáci při bitvě útočili z vrtulníků také na palestinský uprchlický tábor Ajdá nedaleko Betléma. Od 28. září, kdy násilnosti vypukly, přišlo při nich o život téměř 300 lidí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Napětí v této oblasti panuje od neděle, kdy obyvatelé palestinské vesnice Húsán ležící západně od Betléma házeli zápalné lahve na projíždějící motoristy. Zranili přitom jednu Izraelku. Večer pronikli izraelští vojáci a osadníci do vesnice a začali střílet na Palestince směřující k večerní modlitbě do mešity. Armáda přiznala, že přitom byl zraněn jeden z Palestinců, který se snažil vyrvat jednomu z vojáků pušku. Izraelci prý neútočili na věřící.

Velmi ostrá bitva se večer strhla u Rácheliny hrobky v Betlémě. Podle velitele majora Jardena Vatikaje to byla jedna z nejintenzivnějších bitev za devět týdnů násilí panujícího na palestinských autonomních územích. „Považujeme to za pokus získat Ráchelin hrob. Je to velmi vážný incident, protože toto je svaté místo židů,“ řekl Vatikaj.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme