Ruským vojákům na cvičišti spadl do táboráku náboj do pancéřovky RPG-7. Dvanáct jich zemřelo

Dvanáct ruských profesionálních vojáků přišlo o život na cvičišti Kuzminskij v Rostovské oblasti, sousedící s Ukrajinou. Příslušníci námořní pěchoty si o přestávce na oběd rozdělali oheň poblíž vyložené munice a jeden z nábojů do pancéřovky RPG-7 upadl do ohně a explodoval, napsal server Meduza.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pancéřovka RPG-7, vyráběná od začátku 60. let minulého století, byla zavedena do výzbroje desítek zemí

Pancéřovka RPG-7, vyráběná od začátku 60. let minulého století, byla zavedena do výzbroje desítek zemí | Zdroj: Profimedia

O neštěstí, které se stalo na počátku listopadu, ve čtvrtek nejprve informoval ruský portál 161.ru s odvoláním na tři na sobě nezávislé anonymní zdroje z bezpečnostních složek, armády a vyšetřovatelů.

O výbuchu jej hned následující den informoval jeden z přítomných vojáků, ale až nyní se portálu podařilo tuto informaci potvrdit z dalších zdrojů.

Ruská věznice Kapotnja má nejtvrdší režim. Každé ráno pouští vězňům AC/DC, Bon Jovi a Mobyho

Číst článek

Na místě zahynulo osm vojáků, dalších osm utrpělo zranění. Čtyři zranění posléze zemřeli v nemocnici. Všichni pocházeli z Vladivostoku, s armádou měli profesionální kontrakt.

V době exploze se na cvičišti nalézal velitel Tichooceánského loďstva ruského vojenského námořnictva. Následně začalo vyšetřování.

Ani vyšetřovací orgány, ani ruské ministerstvo obrany o výbuchu na polygonu Kuzminskij neinformovaly. Zprávu portálu 161.ru nicméně převzala další ruská média, včetně těch z Vladivostoku.

Pancéřovka RPG-7, vyráběná od začátku 60. let minulého století, byla zavedena do výzbroje desítek zemí, včetně Československa. Používá se dodnes a její vylepšené verze se stále vyrábějí. Dosud je součástí výzbroje české armády jako základní ruční protitanková výzbroj mechanizovaných jednotek.

premium bootstrap themes

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme