Dvě muslimky otevřely v Německu otázku školních uniforem

V německém Bonnu dospěl k rozuzlení spor mezi dvěma muslimskými studentkami a školskými úřady. Obě ortodoxní muslimky přišly na vyučování v takzvané burce, která zakrývá celé tělo včetně obličeje. Střední škola je za to na dva týdny vyloučila. Na pozadí případu se znovu otevřela otázka zavedení jednotných školních uniforem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena v burce | Foto: Khalil Baalbaki

Zatímco jedna z osmnáctiletých dívek burku odloží a do školy se vrátí, její kamarádka zaujala nesmlouvavý postoj. Burku chce nosit dál a ze školy Bertolta Brechta se radši odhlásila.

Úřady jejího kroku litují, ale zároveň daly najevo, že dívka jasně odmítla integraci do německé společnosti a trvale tak ohrozila své šance třeba na získání zaměstnání.

Obě dívky jsou tureckého původu a od rozhodnutí přijít na vyučování zcela zahalené se je snažily odradit jejich ještě konzervativnější muslimské kamarádky i vedení školy. Obě nejsilnější politické strany v zemi, CDU a SPD, se už svorně vyslovily pro úplný zákaz nošení burky na německých vzdělávacích ústavech.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme