Dvě třetiny občanů EU podporují její rozšíření

Rozšíření Evropské unie má mezi jejími občany nečekaně silnou podporu. Nový průzkum Eurobarometru ukázal, že přijetí nových zemí podporují dvě třetiny obyvatel členských států "patnáctky".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajka EU

Ačkoli 68 procent občanů Evropské unie podporuje rozšíření, většinou o něm vědí velmi málo. Spousta lidí sice ví, že se plánuje přijetí nových zemí do Unie, ale nedokáže vyjmenovat ani tři kandidátské státy, říká mluvčí Evropské komise Filori.

Skutečnost je taková, že více než polovina Španělů, Irů a Francouzů neznala jméno ani jedné kandidátské země. Podobně na tom bylo 70 procent Britů a Portugalců. Největší znalosti o rozšíření měli lidé v Rakousku a Německu.

Podpora občanů Evropské unie rozšíření není podložená znalostmi, uvádí Eurobarometr. Nic na tom zatím nezměnila ani informační kampaň Evropské komise o brzkém přijetí deseti států do Unie, která stála už 16 milionů eur.

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme