Dvoje kolumbijská dvojčata staví na záměně v porodnici kariéru

Dva a dva bratři – dva páry dvojčat – po 24 letech zjistili, že je v porodnici vzájemně vyměnili. Sourozenci z kolumbijské Bogoty se potkali, jejich příběh zveřejnila média a od té doby se jejich život změnil – plánují ho totiž všichni čtyři dohromady.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvoje kolumbijská dvojčata - Wilber, Carlos, William a Jorge | Foto: Bogota Twins Project Gallery

Čtyřiadvacet let o sobě dvoje vyměněná dvojčata nevěděla a každý z nich znal jen svého bratra, který ale nebyl biologickým dvojčetem.

Před dvěma lety se však poznali. Jejich setkání neprovázelo dojetí nebo vztek z toho, co se stalo, ale spíše zvědavost.

V rozhovoru pro latinskoamerické vysílání BBC teď uvedli, že spolu tráví hodně času, dokonce uvažují o společném domě, a že se vzájemně podporují v kariéře.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příběh dvou párů kolumbijských dvojčat zaměněných v porodnici přiblížil jihoamerický zpravodaj David Koubek

Jeden z dvojitých dvojčat, William, se například chtěl stát místním politikem, proto za vydatné podpory dalších tří bratrů a možná i mediálního zájmu zahájil kampaň.

William se sice politikem nakonec nestal, ale všichni tři bratři říkají, že se naučili spolupracovat a jsou jako „jedna firma“.

Navíc budou mít peníze z knihy, přesněji vědecké publikace Kalifornské státní univerzity ve Fullertonu. Jde o výzkum o dvojčatech, ke kterému všichni čtyři bratři přispěli.

Nenarodili se ani ve stejném městě

Příběh čtyř bratrů poprvé objevila televize Caracol a dál do světa ho loni v červenci rozšířil americký deník New York Times.

Paradoxem je, že dvě dvojice se v roce 1988 nenarodily ani ve stejné porodnici, ani ve stejném městě, a navíc s jednodenním rozdílem.

Jednu dvojici přivezli ze severu Kolumbie na specializovanou péči do nemocnice v Bogotě, jeden z bratrů potřeboval složitější zákrok, a tam zřejmě dvěma novorozencům vyměnili náramek s identifikací.

Příběh jako z jihoamerické telenovely

O 24 let později šla známá jednoho z bratrů, Jorgeho Enriqua Bernala Castra, do masny, kde pracoval William Cañas Velasco. Zdál se jí neuvěřitelně podobný Jorgemu, vyfotila ho a pak ho ukázala známému.

Jorge byl zvědavý, vydal se za ním a zjistil, že Williamův bratr Wilber jako by z oka vypadl jeho bratrovi Carlosovi. V tu chvíli se na dvojzáměnu přišlo.

Jak později bratři řekli reportérům, nejdříve se zdráhali setkat, nevěděli, co mohou čekat, ale nakonec převážily vzájemné sympatie.

Začali si dokonce všímat nejen vizuální podobnosti, ale třeba i toho, že i chování skutečných dvojčat je velmi podobné.

Jeden reportér dokonce popsal, že Wilber a Carlos mají bílé, téměř podobné mobilní telefony. Oni ale tvrdí, že si je každý vybral a koupil úplně nezávisle na druhém.

David Koubek, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme