Dvojí kvalitou potravin se bude zabývat šéf Evropské komise. Za země Visegradu s ním bude jednat Fico

Země visegrádské čtyřky budou řešit problém dvojí kvality potravin s šéfem Evropské komise. Za Polsko, Česko, Maďarsko a Slovensko bude s Jeanem Claudem Junckerem jednat slovenský premiér Robert Fico. Zástupci zemí Visegradu se na tom dohodli na summitu v Budapešti.

Budapešť Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Setkání premiérů visegrádské čtyřky s izraelským protějškem. Zleva: český premiér Bohuslav Sobotka, izraelský předseda vlády Benjamin Netanjahu, maďarský premiér Viktor Orbán, slovenský předseda vlády Robert Fico a polská premiérka Beata Szydlová. | Zdroj: Reuters

Premiéři zemí visegradské čtyřky se shodují na tom, že by bylo dobré změnit celounijní pravidla.

„Budu velmi razantně žádat jménem V4, aby komise urychleně dospěla ke změnám příslušné legislativy, protože toto jsou neférové praktiky, které nás poškozují,“ řekl Fico po jednání premiérů Visegradu.

Podle slovenského premiéra Fica je potřeba dát najevo, že spotřebitelé z východních států Evropské unie nejsou zákazníky druhé kategorie. Tématem se mají nadále intenzivně zabývat také jednotliví ministři zemědělství.

Problémem nejsou podle lídrů V4 jenom potraviny ale i řada jiných produktů. S dvojí kvalitou potravin nebojují pouze země visegrádské čtyřky, ale také třeba Chorvatsko, Bulharsko nebo Rumunsko.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme