Dvojice zdravotnic šokovala Polsko

Prokuratura v Katovicích vyšetřuje dvě polské zdravotní sestry, které skandálním způsobem ohrozily život a zdraví novorozence. Sestrám hrozí až pět let vězení. Případ pobouřil celé Polsko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novorozenecká prohlídka | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Dvě zdravotní sestry na oddělení dětské patologie v Katovicích během srpnové noční služby vytáhly novorozence z inkubátoru, strkaly ho do kapsy pláště a fotografovaly se s ním. Neměly rukavice a na fotografiích bylo vidět, že předčasně narozené dítě odpojily od přívodů z inkubátoru. Obě zdravotní sestry odmítají, co se během noční služby dělo.

"Fotky udělaly během přenášení novorozence na váhu, teď vidí, jaké to bude mít následky," snažila se své podřízené bránit vrchní sestra Renata Póda.

Státní zástupce hovoří o trestném činu. "Mohlo dojít k ohrožení zdraví a možná i života dítěte," řekl prokurátor Tomasz Tadla.

O skandálním chování sester informoval policii fotograf, který snímky vyvolával: "Zanedlouho se mi má narodit dítě. Nechci, aby se dostalo na takové oddělení!"

Obě třicetileté zdravotní sestry byly zkušenými odbornicemi. Jejich okolí nedokáže pochopit motivy tohoto hloupého i nebezpečného chování.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme