Dvojici amerických vězňů prý k útěku pomohla zaměstnankyně věznice. Vinu odmítá

Na severovýchodě Spojených států pokračuje velký policejní zátah na uprchlé vězně. Dvojice mužů odsouzených za vraždu utekla z nápravného zařízení ve státě New York minulý týden. V pátek policie zatkla zaměstnankyni nápravného zařízení, která jim při akci pravděpodobně pomáhala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zaměstnankyně věznice Joyce Mitchellová je podezřelá z toho, že pomohla vězňům k útěku | Zdroj: Reuters

Joyce Mitchellová, která ve věznici ve městě Dannemora pracovala jako civilní zaměstnankyně, čelí obvinění z toho, že se s dvojicí vězňů spřátelila a pašovala jim pak kontraband.

Mužům údajně předala pilku na kov i vrtáky. Podle všeho jim ale nedodala elektrické nářadí, s jehož pomocí se vězni nakonec dostali na svobodu. Richard Matt a David Sweat se probourali ze své cely a pak uprchli potrubím. Existuje podezření, že kompliců měli víc.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dvojici amerických vězňů prý k útěku pomohla zaměstnankyně věznice. Více informací má zpravodajka ČRo Lenka Kabrhelová

51letá Mitchellová vinu odmítá. Teď je ve vazbě a v pondělí ji čeká další soudní slyšení. Ženě hrozí až osm let vězení.

Americká média upozorňují, že Mitchellová se těší naprosté důvěře svého okolí. Zprávami o tom, že by mohla být komplicem uprchlých vězňů, prý její známé naprosto šokovaly.

Na druhou stranu ale vyšlo najevo, že žena čelila podezření z přátelských vztahů s vězni už dříve. To, jestli k dvojici mužů neměla příliš blízko, zjišťovala vězeňská správa ještě před jejich útěkem. Tehdy ale vyšetřovatelé nenašli žádné důkazy.

Dramatické pátrání po uprchlých vězních sleduje prostřednictvím médií celá země. Na 800 policistů pročesává lesy nedaleko věznice a doufá, že informace od zadržené zaměstnankyně by mohly k dopadení mužů pomoci.

Dosavadní neúspěch vysvětlují úřady mimo jiné nepřízní počasí. Husté přívalové deště totiž smyly pachové stopy, policejní psi proto tápali. Místo, kde se dvojice vězňů pravděpodobně dočasně skrývala, se tak podařilo najít až po několika dnech.

Vyšetřovatelé momentálně prohledávají prostor o několika kilometrech čtverečních na východ od věznice. Někteří lidí mají pochybnosti a tvrdí, že uprchlíci už oblast dávno opustili. Policie ale tvrdí, že důkazy tomu nenasvědčují.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme