Dvojici Čechů zadržených v Turecku přeložili do jiné věznice. Běžný postup, tvrdí ministerstvo zahraničí

Dvojici Čechů zadržených v Turecku přeložili do věznice ve Vanu na jihovýchodě země. Markétu Všelichovou a Miroslave Farkase zadrželi v Turecku loni v listopadu. Podle tamních úřadů patří ke kurdským milicím YPG, které Turecko na rozdíl od Česka považuje za teroristickou organizaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Všelichová a Miroslav Farkas na záběrech z policejní stanice | Foto: Policie ve městě Şırnak, Mete Sohtaoğlu

„Podle informací, které máme, jsou to věznice určené pro zadržované osoby v ozbrojených organizacích, pro osoby za drogové delikty a za organizovaný zločin,“ říká mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová o věznicích ve Vanu. Právní zástupce informoval ministerstvo zahraniční, že k přeložení došlo z kapacitních důvodů. Oba dva zadržovaní prý již komunikovali se svými rodinami

Džihádisté se radují z Trumpova výnosu: Požehnaný zákaz, pomůže naší věci

Číst článek

Přesouvání vězňů v podobné situaci je prý obvyklé. „V takových případech je velmi běžné, že před procesem mohou být zadržovaní v rámci soudího systému přesouváni do různých věznic. A dokonce nás o tom nemusí ani informovat,“ říká Lagronová.

Všelichová a Farkas byli původně vězněni v Şırnaku na hranicích se Sýrií. Černínský palác usiluje o jejich vydání do Česka.

Lukáš Matoška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme