Dvojitá exploze zabíjela v Istanbulu

Nejméně patnáct lidí zahynulo při bombovém útoku v tureckém Istanbulu. Zraněných zůstalo po explozi v rušné obchodní části největšího tureckého města asi 150, třicet vážně raněných přijala jedna z istanbulských nemocnic. Podle místní televize předcházela smrtícímu výbuchu menší exploze v telefonní budce, po které se na místo začali sbíhat lidé. Krátce nato vybouchla nedaleko mnohem silnější druhá nálož.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výbuchy v Istanbulu | Foto: AFP

Původní informace médií se zmiňovaly o havárii způsobené únikem plynu, turecká policie pak ale oznámila, že v Istanbulu explodovaly nálože. Primátor města už neštěstí označil za teroristický útok.

Dějištěm neštěstí se stalo tržiště v istanbulské čtvrti Güngören. Podle některých svědků byla jedna nálož nastražena v odpadkovém koši. Sanitky do nejbližší nemocnice odvážely i velmi těžce zraněné.

Primátor Istanbulu Muammer Guler označil výbuchy za akt terorismu: "Je jisté, že se jedná o teroristický útok," prohlásil před novináři. Do půlnoci se k odpovědnosti nikdo nepřihlásil, policie ale už obvinila zakázanou Stranu kurdských pracujících.

V minulosti Istanbul zažil útoky kurdských separatistů, krajně levicových skupin a také islamistů. Počátkem července zemřelo šest osob, když skupina ozbrojenců zaútočila na americký konzulát ve městě. V červnu zranil výbuch malé nálože v čajovně pět televizních diváků fotbalového utkání Turecko - Česko.

Milan Kopp, Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme