Džanín si po dvou týdnech vydechl

Izraelská armáda stáhla své jednotky z města Džanín na západním břehu Jordánu a rozmístila je do jeho bezprostředního okolí. Stalo se tak po dvou týdnech trvání bezpečnostní operace při které vojáci prováděli zátah na pachatele sebevražedných a dalších útoků proti izraelským občanům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelský voják na hlídce | Foto: ČTK/AP

Džanín se po dvou týdnech zákazu vycházení opět probudil k životu, znovu se otevřely i základní školy. Při bezpečnostní operaci izraelské armády v průběhu čtrnácti dnů zatčeno mnoho desítek palestinských radikálů a běžný chod města byl prakticky ochromen.

Zatímco v Džanínu se situace uklidňuje, v pásmu Gazy dnes militantní hnutí Islámský džihád při útoku na izraelskou vojenskou hlídku u židovské osady Netzarin zastřelili jednoho vojáka a dalšího těžce zranili. Podle palestinských zdrojů jde o odvetu za včerejší zásah izraelské armády v Džanínu, při kterém zemřel jeden z velitelů ozbrojeného křídla Islámského džihádu.

Napjaté situaci podle pozorovatelů odpovídá také průběh zasedání prozatímní izraelské vlády, ve které dnes poprvé zasedli noví ministři zahraničí a obrany.

Jaromír Janev, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme