Saúdskoarabské město Džidda na měsíc otevírá noční klub, bude bez alkoholu, ale s vodní dýmkou

Saúdská Arábie v pátek na měsíc otevírá pobočku nočního klubu White, který se těší popularitě ve městech na Blízkém východě. V saúdskoarabské Džiddě bude klub v provozu do 18. července a s ohledem na místní tradici nebude nabízet alkohol. Na páteční zahájení byla pozvána americká showbyznysová hvězda Ne-Yo.

Džidda (Saúdská Arábie) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Saúdskoarabské města Džidda leží na pobřeží Rudého moře.

Saúdskoarabské města Džidda leží na pobřeží Rudého moře. | Foto: ActiveSteve | Zdroj: Google

Kluby White jsou oblíbené v Dubaji i v Bejrútu, tedy ve městech známých nočním životem a pořádáním večírků. Jak píše agentura AP, to ale není případ Saúdské Arábie, vyznávající přísnou formu islámu a spravující nejposvátnější místa této víry.

Džidda klubu otevřela své brány v rámci městského festivalu zaměřeného na podporu cestovního ruchu. Toto rudomořské město je považováno za liberálnější než třeba Rijád, kde restaurace i kavárny přísně oddělují svobodné klienty podle pohlaví.

„Diskotéka v Džiddě"

Podle Sergeho Trada z tiskového oddělení podniku pro klubové hosty platí, že mají přijít přiměřeně společensky oblečeni, nebude se tedy vyžadovat, aby se ženy dostavily v tradičních abájích, se zakrytými vlasy nebo obličejem. Podnik bude na pobřeží, kde jsou soukromé pláže a kde se už nyní nevyžaduje přísné dodržování oděvních zvyklostí. V nabídce bude šíša neboli vodní dýmka.

V deseti letech v Saúdské Arábii pořádal cyklojízdu za lidská práva. Nyní mu hrozí ukřižování či rozsekání

Číst článek

Vstupné se bude pohybovat v přepočtu mezi 1800 až 5700 korunami, což může být podle AP pro některé Saúdské Araby příliš, protože průměrný plat v zemi se pohybuje kolem 2600 dolarů (59 000 korun).

V souladu s místními předpisy se podnik prezentuje ne jako noční klub, ale jako kavárna, společenská místnost nebo místo nabízející představení.

Uživatelé sociálních sítí ale mezi sebou o novince hovoří jako o diskotéce v Džiddě. Trad přiznal, že nový klubový účet na instagramu za jediný den získal 11 000 příznivců, ale musel být rychle zavřen kvůli negativním reakcím.

AP píše, že se Saúdská Arábie začíná otevírat západní kultuře, v minulých měsících tam vystoupila například Mariah Careyová, Enrique Iglesias, Sean Paul a další umělci.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme